Pożar budynku mieszkalnego w Żywcu

Pożar budynku mieszkalnego w Żywcu

Interwencje Odsłony: 377

W dniu 16 kwietnia br. około godz. 13.15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Do działań zadysponowano 5 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej (9 osób)  oraz 5 zastępów z Ochotniczych Straży Pożarnych (28 osób). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku murowanego. Działania Straży Pożarnej polegały na :

Z uwagi, że osoby zamieszkujące budynek były poddane kwarantannie, po zakończonych działaniach wszyscy strażacy biorący bezpośredni udział oraz użyty sprzęt poddano dezynfekcji na miejscu działań (6 osób z JRG Żywiec oraz 9 osób z OSP). Środki ochrony indywidualnej strażaków zostały zapakowane i przywiezione do naszej jednostki w celu dalszej dezynfekcji.

O zdarzeniu powiadomiono burmistrza miasta Żywca oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego.

6 osób w tym 2 dzieci zostało przewiezionych własnym środkiem transportu w wyznaczone miejsce przez Pana Burmistrza w celu odbywania dalszej kwarantanny, 2 osoby pozostały z miejscu zamieszkania.

W wyniku pożaru spaleniu uległo: poddasze budynku mieszkalnego, ubrania i książki składowane na poddaszu, strop wykonany z płyt Kartonowo-Gipsowych pomiędzy kondygnacją użytkową a poddaszem.

Poza tym charakterystycznym zdarzeniem strażacy usuwali także skutki innych zdarzeń w tym dniu:

 

Drukuj