Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla OSP

 

W roku bieżącym Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło nabór wniosków ze środków Funduszu Sprawiedliwości dedykowany dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zgodnie z tym programem, o wsparcie mogły się ubiegać gminy i miasta na prawach powiatu. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafił do jednostek OSP z terenu naszego powiatu, które potrzebowały specjalistycznego wyposażenia do ratowania życia i zdrowia ludzi. Do programu w powiecie żywieckim przystąpiły wszystkie gminy wraz z miastem Żywiec. Pozyskano sprzęt dla 49 jednostek OSP z naszego powiatu. Głównie kupowano sprzęt ratownictwa medycznego ale nie tylko.

 

Zakupiono następujący sprzęt:

Defibrylatory AED – 26 kompletów,

Torby ze sprzętem ratownictwa medycznego PSP R1 – 32 szt.,

Deski ortopedyczne (nosze) – 28 szt.,

Deski ortopedyczne  pediatryczne (nosze dla dzieci ) – 6 szt.,

Zestawy szyn Kramera  32 kpl.,

Aparaty ochrony górnych dróg oddechowych – 2 kpl.,

Zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS combi – 1 kpl.

 

Kupiony sprzęt opiewa na łączną kwotę 426 tys. zł, z czego Ministerstwo Sprawiedliwości dopłaciło 406 tys. zł a pozostałe 4 316,00 zł urzędy gmin z naszego powiatu.

W uroczystych przekazanych sprzętu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele jednostek OSP oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Żywca. Jak wszyscy podkreślali pozyskany sprzęt w dużej mierze przyczyni się na szybkość i efektywność prowadzonych działań ratowniczych.

 

  • 20180727_101808
  • 20180727_110922
  • DSCF6034
  • DSC_0049

Drukuj   E-mail