IX Mistrzostwa Strażaków PSP woj. śląskiego w Piłce Siatkowej

IX Mistrzostwa Strażaków PSP woj. śląskiego w Piłce Siatkowej

Drużyna siatkarzy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu zajęła piąte miejsce w IX Mistrzostwach Strażaków Państwowej Straży Pożarnej woj. śląskiego w Piłce Siatkowej, a najlepszym zawodnikiem Mistrzostw uznano jej przedstawiciela Tomasza Pawlusa.

W dniach od 11 do 14 oraz 20 września 2018 roku na terenie województwa śląskiego odbyły się "IX Mistrzostwa województwa śląskiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej". Do Zawodów zgłosiło się 15 zespołów z komend powiatowych i miejskich PSP - około 150 zawodników.

W dniach od 11 do 14 września rozegrano mecze turniejów eliminacyjnych w obiektach komend w: Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie i Katowicach. Do finału, który odbył się dnia 20 września w Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, awans uzyskały dwie najlepsze drużyny z poszczególnych turniejów eliminacyjnych.

Drużyna Komendy Powiatowej PSP w Żywcu grała w Częstochowie w dniu 14 września z zespołami z komend z: Częstochowy, Gliwic i Świętochłowic. Po zwycięskich meczach z drużynami z Częstochowy (2:0) i Świętochłowic (2:0) oraz przegranym meczu z drużyną z Gliwic (1:2) zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do turnieju finałowego.

Niestety pierwszy mecz w Katowicach nasza drużyna przegrała z zespołem z Zabrza (0:2) co spowodowało, że mogliśmy walczyć o miejsca od 5 do 8. Po kolejnych zwycięstwach z zespołami z: Kłobucka (2:1) i Cieszyna (2:0) uplasowaliśmy się na miejscu 5.

Klasyfikacja Mistrzostw:

  1. KM PSP Rybnik
  2. KM PSP Bielsko-Biała
  3. KM PSP Zabrze
  4. KP PSP Będzin
  5. KP PSP Żywiec
  6. KP PSP Cieszyn
  7. KM PSP Gliwice
  8. KP PSP Kłobuck

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw uznano Tomasza Pawlusa z KP PSP Żywiec.
Najlepszym atakującym uznano Adama Łapuszyńskiego z KP PSP Będzin. 
Najlepszym rozgrywającym uznano Grzegorza Sroczyka z KP PSP Cieszyn. 
Najlepszym zagrywającym uznano Damiana Zborowskiego z KM PSP w Rybniku.

Puchary, medale oraz dyplomy dla najlepszych zawodników i drużyn wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski.

Organizatorami Mistrzostw były: 

- Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach,
- Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej,
- Komenda Miejska PSP w Chorzowie,
- Komenda Miejska PSP w Częstochowie,
- Komenda Miejska PSP w Katowicach,
- Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zespół z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu reprezentowali: Artur Bąk, Marcin Foltyn, Grzegorz Gołuch, Wojciech Iwanek, Dawid Niemczak, Tomasz Pawlus, Andrzej Wróbel, a kierownikiem drużyny był Marek Tetłak.


Drukuj   E-mail