Zmagania młodych adeptów pożarnictwa

Zmagania młodych adeptów pożarnictwa

 

20 października w Łodygowicach o godzinie 11.00 dla dwunastu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych z powiatu żywieckiego, bielskiego, oświęcimskiego oraz suskiego rozpoczęła się nietypowa przygoda. Opiekunowie MDP Łodygowice wraz z Zarządem OSP w Łodygowicach przygotowali pierwszą w naszym powiecie Grę Terenową “RATUNEK! RATUNEK! RATUNEK! Siły i środki niewystarczające”. Uczestnicy tych zmagań wcielali się w rolę młodych aspirantów pierwszego roku Akademii Ogniowej mieli za zadanie wykonać czternaście zadań oraz stworzyć profil osoby poszukiwanej i ją odnaleźć. Było to nie lada wyzwanie ponieważ poruszali się pieszo z mapą, która prowadziła ich do przygotowanych stanowisk rozmieszczonych na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego oraz na terenie Zespołu Szkół w Łodygowicach. Zadania do wykonania były różnorodne od typowych zadań strażackich (rozwijanie linii gaśniczych) poprzez udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym aż do typowo zręcznościowych jak nawlekanie igły nicią w rękawicach strażackich, czy przenoszenie piłki z wykorzystaniem węża strażackiego.

Gra rozpoczęła się i zakończyła w budynku Domu Strażaka OSP Łodygowice, gdzie na uczestników czekały nagrody oraz poczęstunek.

Najlepszą drużyna okazała się drużyna MDP Kęty, drugie miejsce zajęła MDP Międzybrodzie Bialskie a trzecie MDP Lachowice.

Podczas trwania gry oceniani byli także dowódcy drużyn, którzy pełnili ważną rolę - podejmowali wiele ważnych decyzji które miały bardzo duży wpływ na przebieg wykonywanych zadań i na to jak w efekcie końcowym poradzi sobie drużyna.

Najlepszym dowódcą okazał się dowódca MDP Międzybrodzie Bialskie, drugi był dowódca  MDP Bestwinka a trzeci dowódca MDP Gilowice.

 

  • DSC_0026
  • DSC_0030
  • DSC_0044
  • DSC_0047
  • DSC_0050
  • DSC_0066
  • DSC_2664-1

Drukuj   E-mail